ÇEREZ POLİTİKASI

Depolama Tercihleri

Web sitelerini ziyaret ettiğinizde, tarayıcınızda veri depolayabilir veya alabilirler. Bu depolama alanı genellikle web sitesinin temel işlevleri için gereklidir.

Depolama alanı, pazarlama, analiz ve sitenin tercihlerinizi depolama gibi kişiselleştirme için kullanılabilir. Gizlilik bizim için önemlidir, bu nedenle web sitesinin temel işleyişi için gerekli olmayabilecek belirli depolama türlerini devre dışı bırakma seçeneğiniz vardır. Kategorileri engelleme, web sitesindeki deneyiminizi etkileyebilir.

Gerekli

Bu öğeler temel web sitesi işlevselliğini etkinleştirmek için gereklidir.

Pazarlama

Bu öğeler, sizinle ve ilgi alanlarınızla daha alakalı reklamlar sunmak için kullanılır. Ayrıca, bir reklamı görme sayısını sınırlamak ve reklam kampanyasının etkinliğini ölçmek için de kullanılabilir. Reklam ağları genellikle web sitesi operatörünün izniyle yerleştirilir.

Kişiselleştirme

Bu öğeler, web sitesinin yaptığınız seçimleri (kullanıcı adınız, diliniz veya bulunduğunuz bölge gibi) hatırlamasına ve gelişmiş, daha kişisel özellikler sunmasına olanak tanır.

Örneğin, bir web sitesi bulunduğunuz konumla ilgili verileri depolayarak size yerel hava durumu raporları veya trafik haberleri sağlayabilir.

Mantıksal Analiz

Bu öğeler, web sitesi operatörünün web sitelerinin nasıl performans gösterdiğini, ziyaretçilerin siteyle nasıl etkileşimde bulunduğunu ve teknik sorun olup olmadığını anlamalarına yardımcı olur. Bu depolama türü genellikle bir ziyaretçiyi tanımlayan bilgileri toplamaz.